Porady zdrowotne

Zawał jeździ samochodem, zdrowie chodzi piechotą. (Nina Grella, Leczenie naturalne)

Dobre zdrowie opiera się na rozsądnym życiu każdego dnia, a nie na środkach ostrożności podejmowanych od czasu do czasu. (KROK 1983)

Zdrowie jest sposobem życia, a nie tylko efektem fizycznej aktywności i połykania pastylek. (KROK 1983)

Odkryj, co powoduje problem zamiast eliminować skutki. Po usunięciu przyczyny znikną one same. (KROK 1983)

Dobrze wytrenowany oficer wywiadu nigdy nie choruje. Trzeba się kontrolować. Trzeba pędzić precz wszystkie choróbska. Nasze ciało podporządkowane jest naszej woli, wysiłkiem woli można wykurzyć każdą chorobę, nawet raka. Ludzie silni nie chorują. (SUWOROW 1990)

Pilnuj uzdrawiającej mocy rytmu dnia – porządek, odpoczynek, zabawa, rytuał.

Żadna choroba nie pojawia się przypadkiem, bo jeśli jakieś organy są chore, to otrzymujemy od nich sygnały, które dowodzą, że popełniliśmy jakiś błąd, który należy szukać w sobie i swoim otoczeniu. Choroba nie wybiera człowieka, lecz człowiek wybiera sobie sam chorobę, starość, a może i śmierć… Dolegliwość można wykorzystać w sposób stymulujący, twórczy. Zawsze przychodzi taki poranek, który rozpoczyna nowy rozdział w naszym życiu, wymagający, aby z choroby czy z dolegliwości uczynić nie punkt słabości, lecz element wewnętrznej opoki, siły. (psychoterapeuta Gieorgio Abraham)

Prawdziwe leczenie związane jest ściśle z wybaczaniem, miłością i życzliwością do wszystkich ludzi. (MURPHY 1983)

Nie ważne co jesz, lecz co o tym myślisz, gdy wkładasz do ust. Jedzenie będzie ci służyło lub szkodziło w zależności od twoich przekonań o nim. (FOLEY 2005)

Usposobienie w jakim zasiadasz do stołu ma większe znaczenie od tego co spożywasz. (MULFORD 1997)

Życie podczas snu jest ważniejsze od życia fizycznego. (MULFORD 1997)

To co najprostsze, najbardziej logiczne i zgodne z naturą jest również najbardziej skuteczne. (BŁASZCZYSZYN 1990)

W sposób automatyczny ciało dąży do sprawności, tak jak roślina kieruje się w stronę światła. (BŁASZCZYSZYN 1990)

Przestań myśleć o objawach, narządach lub częściach ciała. Myśl po prostu o Nieskończonej uzdrawiającej obecności w tobie. Sław Boga, który jest w twym ciele. (MURPHY 2013)

Jedyną prawdą jest Bóg – choroba nie jest prawdą, jest złudzeniem. Pozbądź się wiary w istnienie choroby. (Edward Janiszewski – Duchowe metody leczenia)

Należy widzieć zdrowy organ. (Edward Janiszewski – Duchowe metody leczenia)

Organizm leczy się w relaksie. (Edward Janiszewski – Duchowe metody leczenia)

Rano zimny i gorący prysznic, najpierw masaż szczotką z włosia lub ryżową całego ciała (na sucho). Pobudza krążenie, wyszczupla. Potem pierwszą godzinę dnia spędzić z Bogiem na modlitwie lub medytacji. (FOLEY 2002)

W złości najpierw głęboko odetchnij, wciągnij powietrze, zatrzymaj, wypuść. Zrób to 3-4 razy – poczujesz się spokojniejsza, rozluźniona, panująca nad emocjami. (HAINEAULT 2006)

Mów cicho, spokojnie – rozluźnisz ciało i umysł, a ludzie będą słuchać. (FOLEY 2002)

Mięśnie twarzy wpływają na samopoczucie. Śmiech wspomaga krążenie krwi, stabilizuje ciśnienie. 10 minut głębokiego wstrząsającego przeponą śmiechu znieczula ból tak jak środki przeciwbólowe. (FOLEY 2002)

Ostatnia świadoma myśl przechowywana w umyśle tuż przed zaśnięciem zapada w podświadomość, ta zaś określa w jaki sposób myśl ta ma się wyrazić w życiowym doświadczeniu. Jej urzeczywistnienie dokonuje się, gdy świadomy umysł jest we śnie twórczo zjednoczony z nadświadomością. (MURPHY 2008a)